Atrakcje

Myscowa (49°32’N 21°34’E) wraz z Magurskim Parkiem Narodowym leży w samym sercu Beskidu Niskiego. Beskid Niski to obecnie najdziksze i największe powierzchniowo pasmo górskie w Polsce. BN ulokowany jest w południowo-wschodniej części kraju i rozciąga się wzdłuż granicy ze Słowacją (odcinek Nowy Sącz ? Sanok). Znajdziecie tu Państwo nie tylko przepiękne zabytki kultury łemkowskiej w postaci niezliczonej ilości cerkwi i kapliczek, ale również dziką przyrodę. To właśnie dzięki niespotykanemu nigdzie indziej bogactwu gatunków dzikich ptaków na dobre osiedlili się w Myscowej Ornitolodzy. W ramach AKCJI ?CARPATICA? badają oni wędrówki ptaków w obrębie polskich Karpat. Myscowa jest bowiem najdalej wysuniętym na południe Polski punktem obrączkowania ptaków na przelotach.
Przez wieś i jej okolice przebiega mnóstwo popularnych szlaków turystycznych i rowerowych ? jedną z nich jest trasa rowerowa: Krempna – Myscowa ? Suchania ? Polany ? Huta Polańska ? Krempna.

Myscowa może być świetną bazą wypadową do pieszych, samochodowych lub rowerowych wycieczek po obfitującej w atrakcje okolicy.

W odległości 5 km od Myscowej znajduje się miejscowość gminna: Krempna, gdzie znajdą Państwo zalew wraz ośrodkiem wypoczynkowym, kąpielisko i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Krempna może się poszczycić również słynnym Muzeum Przyrodniczym, gdzie na powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych zrekonstruowane zostało naturalne środowisko beskidzkie dla którego tłem są cztery pory roku.
Rekonstrukcja do złudzenia oddaje rzeczywistość. W Muzeum oprócz zwierząt i roślin występujących na beskidzkich łąkach i w lasach można również podziwiać między innymi leśny strumień osadzony w jesiennym krajobrazie.

Sąsiadująca z Krempną miejscowość ? Kotań przyciągnie tych z Państwa, którzy są amatorami jazdy konnej. W kotańskiej Stadninie Koni będziecie mieli Państwo szansę nauki jazdy wierzchem pod czujnym okiem instruktorów.

Fantastyczną atrakcją dla narciarzy będzie z pewnością ośrodek Narciarski Chyrowa- Ski, znajdujący się w odległości jedynie 6km od Myscowej. Ten zaśnieżany, ratrakowany i oświetlony stok o szerokości 130 m jest jednym z najszerszych stoków narciarskich w Polsce.

Myscowa: